Musée des Confluences Lyon, Francie

Futuristická konstrukce na soutoku dvou řek propojuje  měnící se poznání s pevnou a měřitelnou strukturou 

Rok realizace 2014

Slovo confluence znamená soutok, ale také spojování, sbíhání. Francouzské muzeum vědy a společnosti, které toto slovo nese v názvu, stojí na jedinečném místě, soutoku dvou řek Saône a Rhône v centru města Lyon. I jeho konstrukce je spojením dvou architektonických celků - Krystalu a Mraku. 


Vznášející se Mrak ve spojení s otevřeným Krystalem

Konstrukce Mraku, který symbolizuje neznámé a neustále se měnící poznání, se vznáší 8m nad zemí na betonových pilířích. Je pokryta nerezovými plechy které odrážejí barvu a světlo okolního nebe.
Krystal naopak symbolizuje známou měřitelnou strukturu a je orientovaný na sever směrem k centru města. Funguje jako transparentní veřejný prostor s výhledem na město a přijímá návštěvníky.

Výroba, montáž i povrchová úprava ocelové konstrukce

Předmětem dodávek firmy SIGNUM byla výroba ocelové konstrukce a dílenské předmontáže všech montážních celků  včetně finální povrchové úpravy a aplikace EPDM těsnění na objektu Krystal. Celková hmotnost vyrobené konstrukce je 600t. Krystal je sestaven z primární nosné konstrukce a ze sekundární konstrukce,  která je osazena EPDM profily a skleněnými výplněmi.

Zpět na seznam referencí

Fotogalerie