Vodní park Aquacolors, Poreč Chorvatsko

Naše mohutné konstrukce nesou pestrobarevnou spleť vodních atrakcí největšího chorvatského akvaparku

Rok realizace 2015

Na jaře 2015 byl otevřen nový vodní park Aquacolors v chorvatské Poreči na poloostrově Istria. Akvapark Aquacolors, který patří do naší rodiny společností SIGNUM, je jedním z největších a nejvybavenějších areálů svého druhu v jižní Evropě.


Adrenalin i odpočinek pro celou rodinu

Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak milovníci vzrušení a adrenalinu. Na ploše 7,5 ha vyrostlo jedenáct tobogánů nejrůznějších tvarů a délek. Většina z nich je zajímavá nejen pro nezapomenutelný adrenalinový zážitek při jejich sjezdu, ale také svým konstrukčním řešením.

Celý areál akvaparku jsme na Istrii budovali od roku 2012 a vyrobili jsme také všechny konstrukce včetně jejich montáže přímo v Poreči. Kromě tobogánů nabízí park také řadu dalších atrakcí pro dokonalou relaxaci. Mezi zelení se vine 500 m dlouhá líná řeka - jedna z nejdelších v Evropě. Velký bazén s oblázkovou pláží pak dokonale simuluje mořské vlnkobití. Nejmenším návštěvníkům je určen dětský bazén se skluzavkami, průlezkami a vodotrysky.

Kanárkově žlutý gigant Magicone

Nejzajímavější a nejneobvyklejší atrakcí, a to i z konstrukčního hlediska, je dominanta celého parku - tobogán Magicone. Při jízdě na této gigantické atrakci je jezdec tubusem skluzavky vymrštěn do 29 metrů širokého trychtýře, který podpírá obrovská ocelová konstrukce. Trychtýř ve tvaru nakloněného kužele s eliptickými podstavami o rozměrech 29 x 22m na vstupní a 18 x 13 m na výstupní, dojezdové části se skládá ze 187 kusů plastových panelů. Celý kolos je vynášen mohutnou konstrukcí tvořenou devíti eliptickými příhradovými rámy. Konstrukce je sestavena z bezešvých ocelových trubek rozměrů 48,3 x 4mm až 139,7 x 5mm v jakosti S 235 o celkové hmotnosti 70 tun. Dílenská výroba Magiconu probíhala postupně podle potřeby montáže. Vyrábělo se na základě 3D modelu od dodavatele plastové části. S ohledem na absenci kompletních výrobních výkresů ocelové konstrukce a vzhledem k náročné geometrii a povrchové úpravě konstrukce, která neumožňovala žádné dodatečné zásahy na stavbě, byly všechny eliptické rámy a příhradové sloupy navzájem dílensky předmontovány.

Zpět na seznam referencí

Fotogalerie